ضربه گیر ستون پارکینگ ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
ضربه گیر ستون پارکینگ

محافظت از ستون‌ها یکی از دغدغه‌های رایج در نگه داری از ساختمان‌ها، به ویژه مکان‌های عمومی‌مانند پارکینگ‌های عمومی‌است. در این راستا استفاده از تجهیزات ایمنی پارکینگ در ساختمان، مانند متوقف کننده خودرو و یا ضربه گیر دیوار، به ویژه بناهای عمومی‌از اهمیت بالایی برخوردار است.  محافظ ستون لاستیکی یا ضربه گیر ستون لاستیکی یکی از محصولات مهم در زمینه ی تجهیزات ایمنی پارکینگ به شمار می‌آید که بر روی ستون‌های موجود در پارکینگ‌ها نصب می‌شوند تا از آسیب دیدن خودروها و بنا به هنگام برخورد‌های احتمالی پیشگیری شود. در تولید ضربه گیر ستون پارکینگ از لاستیک SBR، که بهترین نوع از لاستیک طبیعی است استفاده می‌شود تا بتواند در هر نوع آب و هوا مقاومت داشته و شکل ظاهری و قابلیت ارتجاعی خود را از دست ندهد. این امر ماندگاری این دسته از محصولات شرکت تک مت را افزایش می‌دهد و آن‌ها را در برابر هرگونه سایش و خمش مقاوم می‌سازد.

ضربه گیر ستون پارکینگ ارائه شده توسط شرکت تک مت به صورت جداره و به همراه کپسول‌های هوایی که در میان قسمت رویی و زیرین آن قرار دارند، به بازار ارائه می‌شوند تا با کمک حالت ارتجاعی لاستیک استفاده شده در ساخت آن‌ها، بتوانند به خوبی از ورود خسارت به ستون و اتومبیل جلوگیری کنند. شکل ظاهری این محصول نبشی است که از هر سمت قابلیت پوشش 8 سانت از ستون را دارند. این ضربه گیرها معمولی در ارتفاع 30 الی 40 سانتی متری از سطح زمین بر روی کنج‌های لبه دار پارکینگ نصب می‌شود.  ضربه گیر ستون پارکینگ در شاخه‌های یک متری و آماده ی نصب به بازار ارائه می‌شوند. نصب ضربه گیر ستون پارکینگ معمولا به دو روش انجام می‌شود: نصب محصول با کمک پیچ و رول پلاک و یا استفاده از چسب‌های مخصوص. در هر دو روش ضربه گیر ستون پارکینگ از ماندگاری، مقاومت و استحکام بالایی برخوردار هستند و روش نصب تاثیری در کیفیت و دوام محصول نخواهد داشت. قیمت ضربه گیر ستون پارکینگ بر اساس تعداد و شاخه‌های یک متری محاسبه می‌شود.   

یکی از نقاط قوت موجود در ضربه گیر ستون پارکینگ استفاده از نوارهای شبرنگی است که در قسمت جلویی ضربه گیر از آن‌ها استفاده شده است. این نوار‌های شب رنگ به عنوان علایم ایمنی در پارکینگ عمل کرده و در محیط‌های تاریک می‌توانند به عنوان هشداردهنده و تعیین کننده ی محدودیت فضا از خسارت‌های احتمالی جلوگیری کنند.