متوقف کننده خودرو ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
متوقف کننده خودرو

یکی دیگر از محصولات ایمنی و تجهیزات پارکینگ که توسط شرکت تک مت ارائه می‌شود، متوقف کننده خودرو یا کار استاپ است. متوقف کننده خودرو مانند سایر محصولا ایمنی و تجهیزات پارکینگ شرکت تک مت، از جمله ضربه گیر ستون و یا ضربه گیر دیوار، در راستای حفاظت از بنا و خودرو در خلال برخورد‌های احتمالی طراحی و تولید می‌شوند. این محصول از برخورد خودرو با دیوار، ستون و یا هر نوع مانع دیگری که در فضای پارکینگ موجود است جلوگیری به عمل می‌آورد و نصب آن برای اخذ گواهی HSE امری ضروری است. همچنین می‌توان در مجتمع‌های مسکونی و تجاری بزرگ از متوقف کننده خودرو به منظور تعیین فضای پارکینگ مربوط به هر واحد نیز استفاده کرد. متوقف کننده خودرو با طول 50 سانتی متر و به صورت جفت ارائه  و نصب می‌شود. این محصول معمولا در فاصله ی یک متری از دیوار، ستون، سکو و سایر موانع نصب می‌شود تا در هنگام پارک، با برخورد چرخ‌های خودرو با متوقف کننده ماشین از حرکت ایستاده  و امکان برخورد به صفر کاهش پیدا کند.

متوقف کننده خودرو معمولا از جنس SBR است و در برابر شرایط جوی مختلف از مقاومت بالایی برخوردار می‌باشد. SBR در واقع لاستیک طبیعی است که در برابر بارش باران و تابش مستقیم نور خورشید مقاومت زیادی دارد. از سویی دیگر خاصیت ارتجاعی متوقف کننده خودرو ضمن عدم ایجاد آسیب در تایر خودرو سبب می‌شود تا متوقف کننده استحکام خود را برای مدت زمان بیشتری حفظ کند و در اثر برخورد‌های مداوم با تایر ماشین از فرم اولیه خارج نشود. در بخش جلویی محصول نواری شب رنگ تعبیه شده است تا در محیط‌های تاریک، با تابش نور خودرو بتواند نقش خود را به شکل یک هشداردهنده به خوبی ایفا کرده و حدود موانع را به خوبی نشان دهد.

متوقف کننده خودرو با کمک پیچ و رول پلاک نصب می‌شود. برای زیبایی محصول، درپوش‌های دایره ای شکلی نیز در نظر گرفته شده است که پس از نصب متوقف کننده خودرو با کمک پیچ در بخش بالایی کار (محل پیچ خور محصول) قرار می‌گیرند. قیمت این محصول بر اساس تعداد متوقف کننده خودرو  سفارش داده شده، تعیین می‌شود.