پروفیل نور خطی چهار سانتی (کد N7) ۱۴۰۰/۱۱/۱۴

پروفیل نور خطی چهار سانتی (کد N7)

پروفیل نور خطی چهار سانتی با داشتن ابعاد چهار سانت، به یکی از نمونه های خاص از پروفیل های نور خطی تبدیل شده است که در بخش های مختلفی از ساختمان های مسکونی و اداری، مراکز خرید بزرگ و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.
پروفیل های نور خطی با قابلیت های به خصوصی که امروزه در ساختمان آن توسط مهندسین تعبیه شده است، به خوبی نورپردازی را با تنظیم میزان شدت نور و زیبایی ظاهری جهت دکوراتیو بودن ارائه می دهد.
شرکت های مختلفی در راستای تامین نیاز داخلی اقدام به تولید پروفیل های نور خطی کرده اند، شرکت تک مت یکی از این شرکت های معتبر است که با سال ها تجربه و تخصص، انواع محصولات ساختمانی از جمله پروفیل نور خطی چهار سانتی را تولید می کند و در اختیار خریداران خود در سراسر کشور می گذارد.
در این مقاله سعی داریم به توضیح ویژگی ها و کاربردهایی که پروفیل های نور خطی در دنیای امروز ایفا می کنند، بپردازیم و بیشتر با این تکنولوژی جدید که با استقبال زیادی همراه شده است، آشنا شویم، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

پروفیل نور خطی

پروفیل نور خطی یکی از وسیله های نور پردازی است که به صورت خطی نصب می شود و در طول های مختلف اجرا می شوند و منبع نور محیط های مختلف را فراهم می کنند.
پروفیل نور خطی از قطعات مختلفی هم چون: رفلکتور، دیفیوزر، چراغ ال ای دی، بدنه آلومینیومی، ریل ال ای دی خطی، هیت سینک و... تشکیل شده است.

ویژگی های پروفیل نور خطی چهار سانتی

از ویژگی هایی که تمامی پروفیل های نور خطی از جمله پروفیل نور خطی چهار سانتی دارند و مورد توجه بیشتر معماران، کارفرمایان، صاحبان پروژه و طراحان قرار گرفته است به شرح زیر است:

 • با وزن سبکی که دارد برای تمامی مکان ها و معماری مدرن مناسب است
 • قابلیت نصب در بخش های مختلف ساختمان از جمله کف، سقف و دیوار را دارد
 • برای زیبایی بیشتر و مقاومت بالا در برابر آسیب های بیرونی از رنگ بدنه اکسترود شده ( آنودایز شده) استفاده می شود
 • از چراغ ال ای دی برای تولید نور به جای لامپ های ساده، هالوژن و فلئورسنت استفاده می شود که هم نور را به صورت یکنواخت پراکنده می کند و هم طول عمر بالاتری دارد
 • برای نورپردازی و دکوراتیو بودن در هر فضا و مکانی مناسب می باشد که از جمله می توان به سالن های ورزشی، تفریحی، سالن آمفی تئاتر، ایستگاه مترو، بیمارستان ها، رستوران، هتل، مرکز خرید، سینما، پل عابر پیاده، زیرگذرها، کارخانه و صنایع، پارکینگ، کلینیک و... اشاره کرد
 • قابلیت طراحی در ابعاد و اندازه های مختلف
 • قابلیت طراحی در مدل های متنوع

انواع پروفیل های نور خطی

پروفیل های نور خطی براساس کاربرد و ویژگی هایی که دارند در مدل های مختلف طراحی و تولید می شوند و براساس شرایط و فضا، سلیقه و بودجه در نظر گرفته شده تهیه و خریداری می شوند.
پروفیل های نور خطی قابلیت نصب در کف، دیوار فضای داخلی و بیرونی، گوشه ها، پله ها را دارند.

در اینجا ما به چند نمونه از پروفیل های نور خطی می پردازیم:

پروفیل نور خطی توکار:

این مدل پروفیل قابلیت نصب در سقف های کاذب مانند کناف، سقف و دیوارهای در امتداد هم را دارد و براساس نوع معماری فضا از عرض فریم ها متنوع استفاده کرد.
پروفیل نور خطی توکار در متریال های هم چون چوب و سنگ نیز قابل اجرا است و به عنوان تامین کننده نور اصلی محیط و نور خطی دکوراتیو کاربرد دارد.

پروفیل نور خطی روکار:

پروفیل نور خطی روکار برای فضاهایی که سقف کاذب ندارند و معماری اکسپوز مناسب می باشد و نورپردازی خوبی را برای فضا امکان پذیر می کند.

پروفیل نور خطی آویز:

این مدل پروفیل برای آن دسته از کسانی که به لوستر علاقه مند هستند، گزینه مناسبی می باشد و برای آپشن های مختلفی به کار می رود که از جمله آن می توان به مواد زیر اشاره کرد:

 • برای سقف های با ارتفاع زیاد
 • قرار گیری نور خطی در سطحی که مشتری مد نظر دارد: میز کنفرانس، میز پذیرش، میز کار، میز مدیریت، میز کارکنان و...
 • قابل استفاده به عنوان تامین کننده نور اصلی محیط یا به عنوان یک المان نوری و دکوراتیو

پروفیل نور خطی توکار بدون فریم:

این مدل پروفیل با داشتن تمامی ویژگی های توکار، مورد توجه قرار گرفته است و تنها با کمی تفاوت( نداشتن فریم جانبی) قابل نصب و اجرا در معماری های مختلف را دارد.

پروفیل نور خطی دفنی:

پروفیل نور خطی دفنی امکان نورپردازی و زیبایی را برای کف بخش های مختلف ساختمان های اداری و مسکونی فراهم می کند و به صورت یک نشانه در کف مورد استفاده قرار می گیرد.

هنگام خرید پروفیل نور خطی دفنی باید به دو نکته اصلی توجه کرد:

 • نکته اول: توجه به ضریب IP ال ای دی که مقاومت بالایی در برابر رطوبت، گرد و غبار داشته باشد
 • نکته دوم: توجه به ضریب IK که مقاومت بالایی در برابر ضربات فیزیکی داشته باشد

پروفیل نور خطی استوانه ای:
پروفیل نور خطی استوانه ای در واقع فرم دیگری از پروفیل های نور خطی می باشد که به صورت نور دکوارتیو و نور عمومی مورد استفاده قرار می گیرد.

بنابراین با انواع پروفیل های نور خطی که به صورت توکار، آویز، نوع پله ای، نوع گرد، خمش پذیر هستند، می توانند به صورت عمومی و برای کف، دیوار و سقف فضای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار گیرند.
پروفیل نور خطی چهار سانتی با انواع مدل های مختلف در کف، دیوار و سقف قابل اجرا و نصب می باشد و به عنوان تامین کننده نور اصلی و دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت پروفیل نور خطی چهار سانتی

پروفیل نور خطی چهار سانتی و تمامی مدل های نور خطی براساس فاکتورهای مختلفی قیمت گذاری می شوند که ما در ادامه به چند مورد آن اشاره می کنیم:

 • با توجه به نوع آلیاژ به کار رفته
 • عرض مقطع
 • مقدار گرم آلومینیوم استفاده شده در هر متر ( پروفیل های آلومینیومی نور خطی)
 • کیفیت رنگ
 • قطعات بکار رفته و تعبیه شده در پروفیل از کیفیت و جنس خوبی برخوردار باشند

بنابراین براساس فضا و شرایط محیطی می توانید پروفیل نور خطی چهار سانتی را اجرا و نصب کنید و از زیبایی و نورپردازی آن فضای محیط خود را جذاب کنید.
 در ادامه به پاسخ سوالات رایجی می پردازیم که ممکن است سوال شما نیز باشد:

دلیل استفاده از بدنه آلومینیوم درپروفیل های نور خطی چیست؟

آلومینیوم یکی از فلزاتی است که به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود امروزه توسط مهندسین مورد استفاده قرار گرفته است که ما در اینجا به چند نمونه از آن اشاره می کنیم:

 • سبک بودن بدنه
 • جا به جایی و حمل و نقل آسان
 • مقاومت بالا در برابر ضربه و آسیب های فیزیکی
 • تنوع بالا در اشکال 
 • قابلیت استفاده و نصب در فضاهای داخلی شخصی و صنعتی
 • شکل پذیری و انعطاف پذیری خوب

علت استفاده از هیت سینک در پروفیل های نور خطی چیست؟

به طور معمول وقتی وسیله های روشنایی شروع به نور پردازی می کنند، حرارت تولید می شود که این حرارت با گذر زمان باعث سوختگی و از کار افتادن چراغ می شود، از این رو هیت سینک در پروفیل های نور خطی به عنوان خنک کننده لامپ، کارکرد دمای لامپ را کاهش می دهد و به مراتب باعث افزایش عمر پروفیل نور خطی می شود.

یکی از مزیت های مهم پروفیل نور خطی چیست؟

پروفیل های نور خطی با تمام ویژگی های خوبی که دارند، اگر مقاوم نباشند، در کوتاه مدت بر اثر ضربه آسیب می بینند و کارکرد آن ها با مشکل روبرو خواهد شد، از این رو هر چقدر پروفیل های نور خطی از مقاومت بالایی برخوردار باشند، طول عمر آن نیز افزایش پیدا می کند و این مقاومت بالا به عنوان یکی از مزیت های پروفیل نور خطی محسوب می شود.

شرکت تک مت

شرکت تک مت با سال ها سابقه در زمینه تولیدات و تجهیزات ساختمانی توانسته است با گردهمایی مهندسین متخصص و کادری مجرب، در راستای تامین نیاز داخلی جامعه پیشگام باشد.
از محصولاتی که توسط شرکت تک مت طراحی و تولید می شوند، به شرح زیر است:
تولید کننده انواع پادری آلومینیومی، پادری صنعتی، پادری بیمارستانی
تولید کننده انواع ترمز پله، لب پله، ضد لغزش
تولید کننده انواع تجهیزات پارکینگ، محصولات ایمنی پارکینگ، ترمز پله شیاردار یک سانتی، پروفیل آلومینیومی گرده ماهی، فرچه هوابندی، فرچه زیر درب، فرچه درب پارکینگ و انواع پروفیل های نور خطی

هم چنین این شرکت با داشتن گواهی استاندارد کارخانه ای از سازمان استاندارد و رزومه کاری درخشان، انواع محصولات خود را از جمله پروفیل نور خطی چهار سانتی با کیفیت و طراحی شیک در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین و کارشناسان شرکت تک مت از طریق پل های ارتباطی ثبت شده در سایت ارتباط برقرار کنید.