پروفیل نور خطی پنج سانتی (کد N12) ۱۴۰۰/۱۱/۱۴

پروفیل نور خطی پنج سانتی (کد N12)

پروفیل نور خطی پنج سانتی بدون لبه و لبه دار یکی ازمدل های کاربردی از پروفیل های نور خطی است که در مکان های مناسبی با توجه به شرایط و فضای مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد و امروزه پروفیل های نور خطی توجه بیشتر کارفرمایان، مالکان پروژه ها، معماران و طراحان داخلی و خارجی را به خود جذب کرده است.

شرکت های مختلفی در حال حاضر در ایران مشغول به فعالیت و تولید انواع مدل های متفاوت پروفیل های نور خطی هستند و شرکت تک مت یکی از این شرکت های معتبر است که انواع محصولات مرتبط با تجهیزات ساختمانی از جمله پروفیل نور خطی پنج سانتی بدون لبه را تولید و طراحی می کند و در اختیار خریدارن خود قرار می دهد.

پروفیل نور خطی با ویژگی های متنوعی که دارد، توجه و زیبایی زیادی را ایجاد کرده است که ما در این مقاله سعی داریم به توضیح یکی از نمونه های جذاب پروفیل ( پروفیل نور خطی پنج سانتی بدون لبه) بپردازیم و از ویژگی ها و کاربرد آن صحبت کنیم، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

پروفیل نور خطی

پروفیل های نور خطی با تکنولوژی ساده ای که دارد یکی از روش های مدرن برای نورپردازی به صورت نور خطی است که با توجه به شرایط محیط انتخاب می شوند که هم راستا با نور طبیعی محیط باشد و در کنار هم نورپردازی زیبایی را به نمایش بگذارند.

پروفیل نور خطی با نام های دیگر هم چون نور خطی نما، نور خطی مخفی، نور خطی سقف، پروفیل چراغ خطی و چراغ خطی شناخته شده است.

تکنولوژی که در پروفیل های نور خطی استفاده شده به دلایل زیر منحصر به فرد می باشد :

 • سیستمی که در چراغ های ال ای دی به کار رفته باعث کوتاه تر شدن زمان روشن شدن لامپ می شود
 • براساس فناوری نیمه هادی های الکترونیکی، ال ای دی سومین نسل از تکنولوژی های نورپردازی است
 • یک منبع تغذیه و یا باطری از مدار الکتریکی به کار رفته در چراغ های خطی می باشند
 • مدار اصلی که یک ماده رسانا است و قطعات الکتریکی لامپ را مرتبط می سازد
 • قطعاتی چون خازن، دیود، القاگر، مقاومت و غیره در مسیر مدار واقع شده اند
 • هیت سینک، ریل ال ای دی خطی، ریل آلومینیومی

انتخاب یک مدل از پروفیل های نور خطی اگر با مشاوره و کارشناس متخصص همراه باشد، هزینه ی شما به ثمر خواهد نشست و فضای مورد نظر خود را مطابق با سلیقه خود سرمایه گذاری کرده اید و توجه میهمانان را به خود جلب خواهد کرد.

استفاده از نور های خطی که در ابعاد پنج سانتی بدون لبه هستند همانند دیگر نمونه های دیگر تاثیر بسیاری بر سلامت افراد دارد.

تاثیری که از آن صحبت می کنیم به منبع نوری که از پروفیل نور خطی پنج سانتی بدون لبه ساطع می شود، برمی گردد که خود از هماهنگی دیگراجزای تشکیل دهنده آن نشات می گیرد.

امروزه با افزایش آگاهی و سطح دانش افراد در اقشار مختلف جامعه، توجه ویژه ای به سلامت خود در کنار بهره گیری از زیبایی و ابزارهای دکوراتیو دارند، از این رو همواره به دنبال وسیله های روشنایی هستند که در کنار زیبایی و جلوه گری، تاثیر مثبتی بر سلامت آن ها داشته باشد.

پروفیل های نور خطی همان وسیله ای است که با استفاده از آن نه تنها از یک منبع نوری برخوردار هستند بلکه به دلیل ساختاری که در طراحی آن در نظر گرفته شده است، به عنوان دکوراتیو نیز کاربرد دارد.

پروفیل نور خطی پنج سانتی بدون لبه روشنایی مناسبی دارد که از حس خستگی، خواب آلودگی و سردرد جلوگیری می کند و بر سلامت روانی افراد و ایجاد انگیزه در افراد می شود.

پروفیل ها به عنوان یک وسیله کارآمد تاثیر مثبتی بر آرامش و راحتی افراد مختلف دارد به گونه ای که با داشتن سواد بصری که با دیدن پرورش داده می شود می توان درک قابل ملاحظه ای از مدرن و به روز بودن فضا داشت و توجه میهمانان را به این سبک جلب کرد.

از این رو انتخاب پروفیل نور خطی با رعایت پارامترهایی همراه است که باید با توجه به آنها می توان این تاثیرات مثبت را ایجاد کرد، پارامترهایی از قبیل: عرض پروفیل، محل استفاده، نوع استفاده پروفیل، رنگ نور، هماهنگی نورپردازی.

در اینجا به ذکر انواع پروفیل نور خطی می پردازیم که با شناخت انواع آن ها می توان انتخاب مناسبی برای فضای مورد نظر داشت:

سه نوع اصلی از پروفیل های نور خطی هستند که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند: پروفیل نور خطی توکار، پروفیل نور خطی روکار و پروفیل نور خطی آویز که با بهترین متریال و کیفیت طراحی می شوند و قابلیت استفاده در هر نوع سقفی: سقف های فرورفته، سقف های کناف، سقف های شبکه ای و سقف هایی که به شکل اشکال  L و  T شکل، انواع دیوارها، کف و تمامی فضاهای داخلی و خارجی استفاده می شوند.

پروفیل نور خطی توکار بدون فریم، پروفیل نور خطی دفنی، پروفیل نور خطی استوانه ای، پله ای، گرد، خمش پذیر و... از مدل های دیگر پروفیل های نور خطی است.

ویژگی های برتر انواع پروفیل ها و پروفیل نور خطی پنج سانتی بدون لبه

در اینجا به ذکر موارد مهم از ویژگی های پروفیل نور خطی می پردازیم که به دلیل همین ویژگی ها است که مصرف آن ها در مکان های مختلف روز به روز در حال افزایش است:

 • داشتن تنوع زیاد و ابعاد گوناگون
 • ایجاد حس آرامش و حس خوب در محیط
 • نورپردازی زیبا و دلنشین کردن محیط
 • قیمت مقرون به صرفه و ارزان
 • قابلیت استفاده در رستوران های مجلل و سالن های پذیرایی بزرگ، نمای داخلی و بیرونی هر نوع ساختمان مسکونی و اداری، تالارهای تشریفاتی، در نمای داخلی و بیرونی هتل، کاربرد در نمای بیرونی و داخلی مراکز خرید بزرگ
 • مقاوم در برابر ضربات و آسیب های فیزیکی و هر گونه شکستگی
 • ضد آب بودن: با خرید تجهیزات روشنایی ضد آب نه تنها می توان از پروفیل نور خطی در سالیان دراز استفاده کرد بلکه از خسارت  و هزینه های اضافی جلوگیری می کند
 • مناسب برای فضاهای باز و بسته و مانور دادن به زیبا سازی داخلی و بیرونی
 • قابل استفاده در بخش های مختلف: سقف های کناف دار، کاذب، فرو رفته و...، دیوارها، کف و...
 • کاهش مصرف انرژی: لامپ ال ای دی به عنوان منبع نوری در پروفیل های نور خطی استفاده می شود چرا که مصرف پایینی دارند و در مصرف برق نیز صرفه جویی می شود و بهترین گزینه نسبت به لامپ های معمولی، هالوژن، فلئورسنت است
 • ثابت نگه داشتن رنگ و بدون ایجاد تغییری در رنگ و ساطع کردن نورپردازی همانند روز اول
 • مقاومت و استحکام بالا در برابر دمای زیاد و استفاده در شهرها و مناطقی که دمای بالایی دارند
 • طول عمر زیاد

پروفیل های نور خطی از جمله پروفیل نور خطی پنج سانتی با ویژگی هایی که در بالا ذکر کردیم به مراتب با توجه به شرایط محیطی و نظر و سلیقه شخصی و از همه مهم تر براساس بودجه در نظر گرفته شده می توان مدل دلخواه را انتخاب و خریداری کرد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت پروفیل نور خطی پنج سانتی بدون لبه

از عوامل تاثیر گذاری که می تواند بر قیمت پروفیل های نور خطی تاثیر بگذارد، می توان به مواردی از قبیل: جنس پروفیل، نوع پروفیل، کاربرد پروفیل، ویژگی های پروفیل، نوع نصب پروفیل نوری اشاره کرد.

شرکت تک مت

شرکت مهندسی تولیدی تک مت با به کار گیری کیفیت و قطعات به کار رفته مرغوب در انواع محصولات خود، توانسته است در تولید و تامین نیاز داخلی همواره پیشگام باشد.

شرکت تک مت با داشتن استاندارد کارخانه ای از سازمان استاندارد ملی تمامی محصولاتی که در تجهیزات ساختمانی بسیار پرکاربرد هستند را با قیمت مقرون به صرفه ای به فروش می رساند.

از جمله محصولاتی که توسط این شرکت طراحی و تولید می شود، به شرح زیر است:

تولید کننده انواع پادری آلومینیومی، پادری صنعتی، پادری بیمارستانی

تولید کننده انواع ترمز پله، لب پله، ضد لغزش

تولید کننده انواع تجهیزات پارکینگ، محصولات ایمنی پارکینگ، ترمز پله شیاردار یک سانتی، پروفیل آلومینیومی گرده ماهی، فرچه هوابندی، فرچه زیر درب، فرچه درب پارکینگ و انواع پروفیل های نور خطی

شرکت تولیدی تک مت با رزومه کاری بسیار درخشان در کارنامه خود، تمام تلاش خود را بر آن داشته با حذف واسطه ها و در راستای برطرف کردن نیاز شما عزیزان، در زمینه فعالیت خود، همواره پیشگام باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و مشاورین ما از طریق پل های ارتباطی ثبت شده در سایت ارتباط برقرار کنید تا همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

در این مقاله سعی کردیم به توضیح پروفیل نور خطی پنج سانتی بدون لبه و ویژگی هایی که پروفیل ها دارند بپردازیم، کدام مدل از این روشنایی های مدرن را استفاده می کنید و در کدام بخش از ساختمان آن را نصب و اجرا کرده اید.